Bičių produktai

Medus

Medus

Medus yra saldi natūrali medžiaga, kurią bitės gamina bitėms imant nektarą iš augalų ar gyvūnų augalų dalių išskyrų ar vabzdžių čiulpiamų augalų išskyrų, pakeičiant jį (nektarą) ir sujungiant su pačių bičių turinčiomis medžiagomis, kaupiamas, išdžiovindamas ir laikomas avilio koriuose ir leidžiant jam subręsti. Tai gausiai prieinama natūrali gamtos dovana, kurią žmonės naudoja maistui ir sveikatingumui. Šis natūralus produktas yra žinomas dėl savo ypatingo skonio ir įvairių naudingų savybių. Medus tik atrodo saldus, iš tiesų jis yra rūgštus, jo pH yra 4,3-5,2. Meduje esantys sudėtiniai cukrūs – ne sacharozė, juos įsisavinant žmogaus organizmui nereikia eikvoti energijos skaidyti, jie pasisavinami burnoje: kuo ilgiau laikysi, tuo geriau. Medus yra nuostabus energijos šaltinis, pasisavinimas 100 proc. be jokio šalutinio poveikio.

Medaus naudojimas 

Medus gali būti naudojamas šiais būdais: 

    • Kaip maisto produktas. Medus yra geresnis pasirinkimas ir gali pakeisti cukrų. Naudojamas kulinarijoje ar gaminant kitus maisto patiekalus.
    • Sveikatingumo tikslais, įtaka sveikatai. Medus yra puikus katalizatorius, padedantis maisto medžiagoms patekti į kraują, kraujagyslėse darantis vidinį mikromasažą.Medus gali padėti sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką,sustiprinti imunitetą,pagerinti medžiagų apykaitą, užkirsti kelią diabetui, gydyti kvėpavimo takų ligas, sulėtinti senėjimą, prailginti amžių, įveikti nemigą.
    • Kosmetikoje.

 

Tinkamas medaus laikymas

Norint išsaugoti visas medaus savybes bei skonį svarbu tinkamai jį laikyti. Galima išskirti, kad svarbu:

  • Pasirinkti tinkamą tarą. Geriausia medų laikyti stiklainiuose bei moliniuose induose.Svarbu užtikrinti, kad indas būtų švarus ir sausas prieš pilant į jį medų.
  • Rekomenduojama laikyti tamsioje ir šiltoje vietoje. Šviesa gali sumažinti medaus kokybę ir iš pradžių gali skatinti kristalizaciją. 
  • Svarbu užtikrinti, kad dangtis uždarytas tvirtai. Talpyklos dangtis turi būti tvirtai uždarytas, kad būtų išvengta drėgmės patekimo į medaus indą.

Rinkitės Tomobitės.lt medųpristatymas visoje Lietuvoje! Kontaktai: telefonas: +370 628 33984, el. paštas: info@tomobites.lt.

Informacija paremta : A.Amšiejus “Bičių metai” (2021); H. Horn, C.Lullmann “The Honey” (2019)

Showing all 8 results